ne, nespletla jsem se.
Budou opravdu dva, korpus budou mít stejný, akorát náplň bude pokaždé jiná, v obou případech se bude točit kolem jahod.
na korpus budete potřebovat :
200 g polohrubé mouky
200 g cukru
4 vejce
200 ml oleje
200 ml vody
2 lžíce kakaa
3/4 prášku do pečiva
klasicky si ušleháte zvlášť bílky
v druhé míse žloutky s cukrem
přišlšháte olej a vodu
mouku ve které jste rozmíchaly kakao a prdopeč
a nakonec jen lehce vmícháte bílky
mně tohle množství stačí na dva dortové korpusy průměr 19 cm
pečete na 170 stupňů
na horní krém budete potřebovat :
1 mascarpone
1 modrý tvaroh v kelímku
trošku cukru
a já se tady místo vanilky přimlouvám za trochu rumu
a šlehám vše najednou a je hotovo
a jak vidíte ozdobila jsem jahodama a postrouhala hořkou čokoládou
na druhý krém, kromě víc času budete potřebovat :
500 ml vody ve které klasicky uvaříte 2 jahodové pudinky a dáte vychladnout
v míse si utřete 1 máslo / příště dám o něco míň, za mě stačí úplně jen 15 dkg/
s 200 g cukru
a do toho pak lehce zašleháte vychladlý puding
nakonec jsem přidala a nadrobno pokrájené jahody a krém byl hotový
namazala jsem ho na korpus, ozdobila jahodama, postrouhala čokoládovýma kaštanama přidala půlky jahod a bylo hotovo
Verunka by napsala tak snad budou chutnat i Vám,
já budu o něco víc troufalá a napíšu, že si myslím, že vám budou také chutnat.
A Evi, děkuju za recept na ten druhý krém.
Mějte krásné pondělí a děkuji, že tu se mnou jste
Šárka a poté co jsme přišly z venku i doma opalující se Baruška
právě se nadlábla, měla plnou misku masa, vařenou mrkev a vajíčko
a tak má bříško úplně plný






Ahoj Šárko,recepty určitě vyzkouším.Barušce pohlazení.Iveta
OdpovědětVymazatRecepty asi vyzkouším protože jste je tak krásně podrobně napsala tak se těším děkuji moc 🍰🍰🤓 Baruška spokojená po obědě 🥰🐶moc pozdravuji ☀️💐
VymazatUrčitě bude chutnat Šárko, jen koupím jahody , je ta dobrota na řadě. Aťka
OdpovědětVymazatDěkuji za recepty, opět jako z cukrárny, také peču korpusy z polohrubé mouky, většinou
OdpovědětVymazatv receptech je hladká, ale mně to připadá potom tuhé, z polohrubé je krásně korpus nadýchaný, na krém vařím pudink klasicky v mléce, tak zkusím i podle Tebe. Baruška má doma prima pláž na opalování, užívá si to holka. Posílám moc pozdravů a přeji klidné dny, Alča
Šarko dorty vypadají a určitě i chutnají fantastický. Jelikož začne sezóna jahod hned se do nich pustím.Mějte se Is Baruškou hezky,zdravím
OdpovědětVymazatVlasta
Milá Šárko, zase nám děláš chutě! Děkuji za inspiraci k pečení. Dortíky vypadají hodně lákavě...A Baruška hezky kouká:)).
OdpovědětVymazatTak se obě mějte krásně Míša
Ahoj Šárko, vždy touto dobou si vzpomenu na Verunku,
OdpovědětVymazatjak jsme plánovaly slety čarodějnic a kudy se poletí, abychom
na někoho nezapomněly. Čistily jsme košťata a já jsem vždy
čekala s mojí kočičkou na rameni a s buřtama. Jo byly to časy,
když jsme měly Verunku 🥲🥲
A já už dnes nemám ani tu kočičku, všechno se změnilo a my
můžeme už jen s láskou vzpomínat. Jiřina
Šárko, děkuji.
OdpovědětVymazatDcera mě chvilku přemlouvá, ať upečeme dort doma a já na to nejsem. Ještě nějakou buchtu, oni chtějí většinou to samé dokola.
Ale letos jsem jim už 2x dělala buchtu s broskvemi/meruňkami a pudinkem, co jsem recept našla tady hodně let zpět. Tenkrát to nechtěli a teď se olizovali.
ED